20231024103453

.jpg
q @ eV g'j'l'n\l'pzfl&fromQ... a 2 | A Desmas | Graphing:.: & Plagiarism(fhech a4 AN X AL SN 3t i Q510 + N % fanshaweonline.ca d2\/\ims/quizzing yser/attempt/quiZ d2|?ou:1500622&\5pr\/: @) Library of Babel 1"' b Molleindustria s\an_ftameflaum' @ Guidance - Grade 10 | il ' @ GrantMe g \HumanDeve\opm... & Your Student Budg.. How To Make Hom.. ACCT5010 - TEST 1 - October 22-24,2023. Question 14 (3 points) Saved i |=| usten Page 2 i I i = Cran i ' : o b;(;ogo(',hemml Ltd. manufactures two industria o $:tr.es of direct material costing $160,000 | | | = ,000. The joint process yi ) /) L - age 3 © Jarlon and 4,000 containei: y\fflded 16,000 containe | L L I . JW';";'W ' 3 i ofaco P | L : B e s $3r:3\pound—kr]own as. ;J}\}}"fl";fi'fl'/flw;"'H'w"\'}U"'u'"w' ' further. Jarl 2 ; ; \ | ' . Jarlon ma: g o otl HH' J" ' g y be processed into Jaxto c \ \ 1 e = | " i 1"1'1}}"}1 i I i i i > n - e | of $32 per jar of the fi may be processec ' | '4'/14'f'/J'f"f"/"fl'/"flU"/"/"f"f")'"'1}"1}"7}}'5}4}'} . . and 3 nal product. The volur I 2nd 3,000 for Jaxton and -The volume ',u'J'fl'4l'J'fl'fl';'fl"}"fl"fl"}"J";'fi"J"f"fl"'"}"/}'""' . Jar. The selling price of Kraxton respectively, L, = of Kraxton is $102 per T I '}' i i : fJ I i i S Usi "1 I | J | SINg the NRV method, th MW;J; A "} | ':"'W"";':"%:' = | "'WH i il | I I | Pages: Oy fl,omtrcsa s alloc ) '*}111\"'"'4"""1' LI | ' g V i | 'mJ}l'm"W'}1'}"'l"l}M'Jl}'Mlll}"11}'}'"1'11'"'}"'}"'111'1"'}} ' i |! (I ff (-\ Wv W}WJ}}J'}}11'1'W'}}/}lfi!}}M}}}fl;}/}fl}'I/}Jfllfllfflfflfflfl I i "W,MWMU!H'W"""l ~ 2) 57789, n }111'1!'4'fl'fl};"fl'fl"fl'l"fl'l'"fl" : 1 il ] 0 H}' | I r\ i = 3 / ) 5121'720 Pageg. @ g ; $389 5 99 . 2 i L / : S) e il $111,315 ' I 1 P It 225, e e NN L Ui | . | | | I A v m i A 'J\!}m }'Wfl}/}}}}}'}J}J}}'111/1}"{\1'11"\""\"1"\1\"" ' i I i i i :"'/J"!J"'JJW}{'" | i 'U} Submiy Quiz
Uploaded by Tobekindtooneanother1 on coursehero.com